Podvod, alebo zaručený zárobok?

 

V posledných rokoch sa na internete rozmohol trend ponúk zaručeného privyrobenia za minimum úsilia. Väcšinou podľa inzerentov stací len pár minút robiť nejakú nenáročnú činnosť a váš rodinný rozpočet sa napučí o tisíc desaťtisíc korún mesačne. V tomto článku sa pozrieme na jeden z najmodernejších fígľov súcasnosti - hranie rulety online.


[Škola, ktorá ťa zasvätí]

Ako to funguje?

Informácie o tejto Metóde hromadenia penazí nájdete spravidla na samostatných statických webových stránkach alebo blogoch, kde na vás odhora dolu blikajú reklamné bannery všelijakých internetových kasín. Práve vizuálna reklama je dôvod, prečo taký inzerát nenájdete medzi ponukami na pracovných portáloch. Takmer vždy, sa k celému systému viaže story údajného bývalého radového zamestnanca, ktorý vďaka dvom hodinám hrania rulety denne už nikdy nemusí chodiť do práce. Namiesto toho jazdí v luxusnom bavoráku, má obrovský barák bez hypotéky, jedenásť mesiacov v roku trávi na dovolenke, a popravde nevie čo s peniazmi.

Stačí, aby ste hrali presne podľa jeho unikátneho návodu. Povedzme si narovinu, že ten návod nie je unikátny a vlastne ani neznámy. Jedná sa o pravdepodobne najstarší a najpoužívanejší systém stávkovania Volá sa Martingale.

princíp Martingale:

Hráč si zvolí príležitost, ktorá je vyplácaná 2: 1. Inak povedané, ak vaša stávka vyhrá, dostanete dvojnásobok vsadenej sumy. Najčastejšie vás autori vyššie spomenutích webov navádzajú k stávkovaniu na farbu. V prípade, že stávka prehrá, hrác staviť jej dvojnásobok na rovnakú príležitost a v tomto trende pokračovať, kým sa nedočká výhry. Potom sa zase vráti k pôvodnej výške stávky a celý mechanizmus sa opakuje.

príklad:
Na zaciatku stavíte 1 na červenú farbu. Padne cierna. V tejto chvíli ste v mínuse 1 . Znovu stavíte na cervenú, tentoraz však 2 . Padne cierna a vy prehrávate 3 . A opät vsadíte na cervenú, teraz dokonca 4 (dvojnásobok predchádzajúcej sumy). Ďalšia cierna znamená, že od zaciatku hry až po túto chvíľu ste stratili 7 . I keď stavíte ešte raz na cervenú, teraz za 8 . Hurá! Cervená konecne padla a kasíno vám vypláca 16 .

Koľko ste zarobili? Stavili ste postupne 1 , 2 , 4 a 8 . To je dohromady 15 . Vaša výhra dosiahla 16 , čo znamená, že ste 1 v pluse. Vyberiete výhru a zacnete zase od zaciatku stávkou za 1 .

A to má byť kúzlo celého systému. Vždy, keď sa gulicka zastaví na vami zvolenej farbe, vyhráte spät všetky peniaze, ktoré ste za celú sériu stavili, plus ešte výška prvotnej stávky naviac. Pre úplnosť si uveďme ešte priklad, kedy hneď vyhrá vaša prvá stávka:

Stavíte 1 na červenú a ona naozaj padne. Kasíno vám dá 2 , takže ste, podobne ako v predchádzajúcej dlhšej sérii, aj tentoraz získali 1 navyše. Pretože ste vyhrali, žiadne stávky nenásobíte a začnete opäť od zaciatku: stavíte 1 na červenú ...

Zdá sa, že je všetko v najlepšom poriadku. Skôr alebo neskôr predsa na "vašu" farbu dôjde, cím sa pokryjú všetky straty a ešte dostanete peniaze navyše.
Kde je teda problém?

Martingale má hneď dva háčiky. Prvý z nich je nákladnosť. z vás, ktorí u rulety nejaký čas presedeli, iste vedia, že séria, v ktorých padne napríklad desaťkrát za sebou rovnaká farba, sa z času na čas príhodí. Poďme sa pozrieť na situáciu, keby ste si na ruletu vyčlenili 1.000 .

Stavíte 1 na červenú, padne cierna. Nič sa nedeje, znovu stavíte na cervenú (teraz za 2 ) a príde druhá cierna. Takže opäť zvýšite stávku: cervená za 4 . Aj tentoraz prehráte a ďalšie kolo vás bude stáť 8 . Ani teraz úspech neoslavujete a a ďalšia runda je za 16 . Zase cierna. Nedá sa nič robiť, posielate 32 na cervenú v šiestom kole. Bez úspechu. Viete, že raz cervená padnúť musí, takže presne podľa systému na ňu vsadíte 64 . Ak sa ani teraz nedočkáte, budúci pokus je za 128 . Nič. Takže cervená za 256 .

Spočítajme si, koľko sme v tejto sérii dokopy stavili: 1 + 2 + 4 + 8 + 16 + 32 + 64 + 128 + 256 = 511 . Keď nevyjde ani naša zatiaľ posledná stávka, zostane nám na úcte posledných 489 . Aby sme ale mohli v sérii pokracovať, potrebujeme na ďalšie kolo 512 !

Ani v deviatom kole (v tom za 256 ) nebudeme mať štastie a v chvíľu prehrávame 511 . Aj keby sme stavili zostávajúcich 489 a cervená konecne prišla, dostaneme výhru 978 . Vzhľadom k tomu, že sme ale prehrali celých 1.000 , poradie zostane v mínuse 22 . Predstavte si, že by cervená neprišla ani na desiaty pokus! A treba ani na pätnásty ...

Aj keď to väčšinou financne ustojíte a nakoniec sa vytúženej farby dočkáte, tích niekoľko prípadov, kedy nebudete mať dostatok prostriedkov na pokracovanie v hre, vás úplne zruinuje. A verte mi, skôr než sa z toho po jednom Eure vyhrabete, váš herný účet sa ocitne znova na nule.

Druhou komplikáciou je limit, ktorý vám kasíno môže dať kedykoľvek to budete chcieť. Tým v podstate len urýchlia pád vášho bankrotu (peniaze urcené na hranie) na nulu. Kasíno nemusí čakať, vám desaťkrát alebo dvadsaťkrát v rade nepríde farba, stací, keď vám dajme tomu v piatom kole nedovolí vsadiť toľko, koľko potrebujete.

príklad:
Zacneme klasicky. 1 na červenú. Nič. 2 na červenú. Zase nič ... Takže cervená za 4 . Stále padá cierna. Ďalšia stávka za 8 opät ste prehrali. Za ňou sa kotúľa na úcet kasína aj vašich ďalších 16 a teraz potrebujete staviť 32 . Ale na monitore sa objaví správa, že maximálna suma, ktorú môžete staviť, je 20 !

A výsledok? Postupne ste prehrali 1 , 2 , 4 , 8 a 16 , teda spolu 31 . Teraz môžeme staviť maximálne 20 . Aj keď vyhráte, dostanete spät 40 , zatiaľ čo ste stavili dokopy 51 . Ani sa nenazdáte, a pre vidinu jednoeurového zisku ste 11 v strate. A to len v prípade, že vaša posledná stávka zvíťazí ...

Záver

, ktorí hlásajú, že s týmto systémom neskutočne zbohatnete, vám krásne klamú, ale o tom, že najprv musíte našetriť neobmedzený (Nekonečný) kapitál a nájsť kasíno, ktoré vás nebude limitovať a s radosťou vďaka vám skrachuje, už sa nezmieňujú. V žiadnom prípade Martingale (ani žiadny iný známy ruletový systém) nedoporucujem k tvorbe zaručeného zisku. Buďte si istí, že keby niečo podobné fungovalo, ruletu by ste nenašli v ponuke žiadneho kasína na svete.