Jednoduchý návod ako nakúpiť BTC - Bitcoin!

21.09.2020

V posledných rokoch sú investície dostupnejšie ako nikdy predtým a to všetko vďaka online svetu, kde môže investovať vážne každý, kto má viac ako 18 rokov a zopár desiatok eur na účte.

Na trhu sú stovky ak nie tisíce spoločností, ktoré ponúkajú túto možnosť pasívneho zárobku. Preto sme na SocialMez založili službu, kde ti pomôžeme odfiltrovať tie zlé, neefektívne alebo po lopate povedané - podvody, kde môžeš prísť veľmi ľahko o svoje financie.

Viac informácií o samotnej službe sem


Kde sa je možné nakúpiť Bitcoin?

1. Jednoducho a to cez overenú spoločnosť sem

(*registruj sa cez tento link a pri prvom nákupe, dostaneš navyše 8,50€ a to úplne zadarmo)

2. Ďalej postupuješ podľa inštrukcií ako pri klasickej registrácii. Odporúčame vyplniť všetky informácie pravdivo, keďže si investované peniaze neskôr budeš chcieť vytiahnúť.

3. Bude potrebné overiť tvoju identitu, je to jednoduché, odfotíš jeden z tvojich dokladov, spravíš selfie a nakoniec im pošleš POA (proof of address document) v preklade to znamená hocijaký výkaz za elektrinu, paušál alebo čokoľvek, kde je tvoje meno, priezvisko a tvoja adresa. 

(*toto všetko je potrebné k tomu, aby si overili, že si to TY a nie nejaká fiktívna osoba)

4. Po overení identity tzn. tvojho pasu alebo občianskeho a dokladu o potvrdení tvojej adresy môžeme pripojiť kreditnú kartu poprípade bankový účet.


Ako si nabiť účet a kúpiť BTC?

1. Najprv si pridáme svoju vlastnú bankomatovú kartu do Appky aby sme si následne neskôr mohli spraviť depozit do Wirex-u.

2. Postupujeme podľa obrázkov nižšie:

a pridáme novú bankomatovú kartu z ktorej neskôr spravíme depozit: 

+Link New Card


Ďalej postupujeme podľa pokynov aplikácie, oskenujeme, doplníme údaje a našu bankomatovú kartu máme pridruženú k Wirex-u.

Kupujeme Bitcoin!


1. Otvoríme Appku a nájdeme políčko Accounts:

2. Ďalej si vyberieme Euro poprípade inú menu

3. Pridáme finančné prostriedky

4. Nakoniec si vyberieme našu bankomatovú kartu, ktorú sme si pridali už vyššie, alebo si spravíme depozit cez banku, výber je na každom z vás.

5. Pridanie finančných prostriedkov môže trvať približne do 48 hodín.


6. Keď máte v Appke finančné prostriedky povedzme v Eurách alebo Dolároch, ďalej postupujeme tak, že sa vrátime do Menu a vyberieme Accounts/Bitcoin/klikneme na Exchange v pravo dole/Vyberieme sumu a nakúpime bitcoin. Je to úplne jednoduché!


A čo teraz? Čo tým dosiahnem?

Teraz ste nakúpili btc a držíte ho ako pozíciu HODL (holding). 

Úplne laicky to znamená, že keď pôjde Bitcoin hore, vy zarábate, a keď pôjde dole (pod trhovú cenu, kedy ste ho nakúpili) prerábate. 


FAQ - Často kladené otázky

Dá sa ísť do mínusu?

- Nie nedá!

Prečo práve Bitcoin?

- Veríme, že BTC bude v budúcnosti iba stúpať, odhaduje sa, že v budúcnosti by mala mať táto kryptomena hodnotu až 60 000 a viac! (v tomto momente ako píšeme tento článok má 10 700) Predstav si, koľko zarobíš ako ho nakúpiš teraz a predáš keď bude mať 60 000 😮 Navyše bitcoin je implementovaný všade! Dá sa s ním platiť v online obchodoch a v USA aj v kamenných predajniach, tak prečo by jeho cena mala klesať a nie stúpať?

Dá sa s Wirex kartou niekde platiť?

- Áno, keďže je to druh karty VISA, dá sa s ňou platiť úplne všade,  v obchode, reštaurácii, letenky, uber, atď - jednoducho všetko

Môžem poslať BTC niekomu inému?

- Áno v aplikácii je taká možnosť 

Je možné zameniť bitcoin za inú cryptomenu?

- Áno

Prečítajte si, čo je nové

 

Hrdina komédie Lietam v tom, Ryan Bingham (George Clooney), je šťastný človek. S hlavou v oblakoch neochvejne mieri za splnením životného sna, lenže jeho život je pekná mrcha. A tá dokáže aj v cieľovej rovinke povedať: "Chlapče, bežíš po zlej trati." Režisér Jason Reitman má slabosť pre antihrdinov, nech už je to lobista obhajujúci záujmy...

V posledných rokoch sú investície dostupnejšie ako nikdy predtým a to všetko vďaka online svetu, kde môže investovať vážne každý, kto má viac ako 18 rokov a zopár desiatok eur na účte.