Čo sú to tie slávne preklepové domény?

11.08.2018

Ahojte SocialMez fanúšikovia,  po dlhšej dobe som sa rozhodol napísať kratší článok o tom, čo sú to vlastne preklepové domény, a či sú vlastne účinné a či sa dá vlastne na nich zarobiť.

Rozhodol som sa napísať tento článok preto, pretože sa ma neustále pýtate na to, čo je to a ako to funguje a koľko na tom môžete zarobiť atď atď.
Samozrejme sa ma môžete pýtať na akékoľvek otázky tu na na našom facebooku alebo poslať mi email sem

Tak čo sú to vlastne preklepové domény?


Ihneď na úvod by som uviedol, že pre tích čo sem zavítali a nevedia ani čo znamená slovo doména, dočítate sa to hneď na začiatku môjho článku sem


tak späť k nadpisu, čo to vlastne znamená?

Ide vlastne o to, že väčšina domén majú názvy, ktoré obsahujú dajme tomu
2 alebo 3 slová, niektoré aj čísla atď.
Samotné slovo preklep znamená, že sa daná osoba pomýli v písaní a namiesto správneho nadpisu napíše nesprávny, teda s drobnou chybičkou, a v tom je celý trik!


Dajme si príklad:

Máte doménu v ktorej som sám našiel možný preklep!
Napríklad Webstránka: cyberark.com (web som našiel v google vyhľadávaní, môže to byť čokoľvek!)

dané slovo obsahuje "y" a čo sa môže stať?

No veľa ľudí sa môže pomýliť a namiesto "y" napíše "i" 

Aj pozrime sa,ľudia sa teda aj mýlia:
tým pádom daná osoba spravila preklep, a pokiaľ si tento web hľadal priamo vo vyhľadávaní (nie google) čiže si napísal www. adresu, tak sa nedostaneš na ich web, ale nikde! 


A to slovo nikde je práve to, o čom to celé je, ty vlastne zaplníš danú medzeru a nahradíš ju tak, že kúpiš doménu a buď ju presmeruješ na svoj už existujúci web, (samozrejme to musí byť relevantné) alebo na nový web a tým pádom získaš návštevnosť prakticky skoro zadarmo a bez veľkého úsilia.

Jednoduché nie? 

Alebo si dajme aj iné príklady, kde môže nastať preklep 

napríklad web: kayak.com veľa ľudí dajme tomu na slovensku, alebo aby som nás slovákov neurazil tak aj v česku nevedia napríklad ako danú adresu prvy krát napísať, tak sa môže stať, že napíšu: kajak.com

a takto môžeme pokračovať donekonečna napríklad doména: LeagueSpy tam môže nastať taký preklep, že niekto napíše:  leaugespy tým pádom nastal preklep, a daná osoba sa nedostane na správny web, ale dajme tomu na ten tvoj!

Máš v tom jasno? Ak áno a chceš aby v tom mal jasno aj tvoj kamarát, zdieľaj tento článok na sociálnej sieti.

Ďakujem.

Vytvorte si webové stránky zdarma!