Čo je to Fiverr a Ako sa dá na ňom zarobiť?

15.01.2019


Neviem, či ste už o ňom počuli ale ujo Fiverr je celkom super stránka, alebo skôr trhovisko, kde nájdete takmer všetko od 5 Dolárov a vyššie, to znamená všetko od vytvorenia loga, cez naprogramovanie softvéru, až po narodeninové darčeky alebo priania.  

Ja osobne na fiverr-i nakupujem už niekoľko rokov, no zopár vecí sa zmenilo. Asi čo som postrehol najviac je, že zmenili nastavenie cien. Áno stále je tam drvivá väčšina cien za krásnych 5€, ale umožnili taktiež predajcom nastaviť základné ceny vyššie ako 5€, takže niektoré gigs ako to nazývajú (mikro-práce) nemajú počiatočnú cenu 5€, ale môžu sa začínať aj cenou napríklad 15€, čo je samozrejme super pre predajcov, ale na druhej strane pre tích ktorý nakupujú je to už vyššia cena.
No napriek tomu je to stále veľmi lacné, a za vytvorenie loga zaplatíš len 15€? Na niektorých weboch by si zato dal aj 120€!


Chceš zarobiť? Začni predávať!


Áno, je to veľmi jednoduché, stačí sa zaregistrovať cez tvoj facebook alebo email a môžeš začať aj dnes. Nemusíš mať nato ani svoj web, dá sa začať zadarmo, jedine čo potrebuješ je:

1. Vedieť anglicky
2. Mať čas a Chuť začať. 


Ďalej čo všetko potrebuješ na to aby si vytvoril svoj prvý gig? Teda službu?

1. Nadpis! - Musí byť originálny, a musí zaujať kupujúceho a taktiež musí obsahovať aspoň 1 kľúčové slovo

2. Popis, musí byť taktiež originálny a musí obsahovať aspoň 4 kľúčové slová.(kľúčové slová a originálny text + nadpis potrebuješ z toho dôvodu, že Fiverr a ostatné weby majú niečo podobné ako aj google, ak použiješ správne kľúčové slová ktoré majú aj nízku konkurenciu, tak ťa ľudia rýchlejšie nájdu a získaš tak väčšiu návštevnosť, taktiež ak napíšeš originál text, tak ti to len pomôže, ak ho naopak len skopíruješ od niekoho iného, len si tým pohoršíš a tvoja služba sa objaví medzi poslednými)

3. Obrázok alebo Logo Pre tvoju službu.

5. Meta tags alebo Keywords - mal by si zvoliť tie správne meta tags, ktoré sú relevantné k tvojej službe

6. Zvoľ tú správnu kategóriu! Áno, čím presnejšie sa trafíš, tým viac zacieliš svojich zákazníkov!
(snáď nechceš, aby niekto, kto má záujem o zostrihanie videa sa dostal na službu, ktorá ponúka vytváranie loga)

7. Na záver nastavenie cien a popisu k samotným balíkom - ceny samozrejme nastav primerane, a na začiatok nízke, pretože nik od teba nekúpi službu za 50€, keď tam budeš mať 0 recenzií.

8. Potvrď, a Začni zarábať!


Zdieľaj svoje služby všade, kde sa len dá!


Na túto tému sme pripravili aj skvelú metódu s názvom, Metóda Freelancer, ktorú môžeš nájsť sem kde vlastne dopodrobna opisujeme metódy ako úspešne získať zákazníkov ZDARMA, a všetky dostupné spôsoby na internete, kde sa dá získať návštevnosť pre tvoj produkt alebo službu.

No späť k nadpisu, keď si už vlastne vytvoríš svoju službu, tak by si to mal aj patrične spropagovať a to na všetkých dostupných soc. sietiach! Takže šup šup na facebook, google+, pinterest a ostatné platformy.


Kvalita a Na čo si dávať pozor?


Veľa služieb na danom webe má celkom slušnú kvalitu, no treba mať na rozume, že za danú cenu dostaneš aj rovnakú alebo podobnú službu, takže si občas treba dávať pozor.

Nečakaj, že ti niekto spraví SEO za 50€... a ak aj by ti ho tam niekto spravil za 100€, neodporúčal by som. Napriek tomu tam môžeš kúpiť asi 80% skvelých služieb. Logo, Web Dizajn, Úprava videí atď atď. Ako som už uviedol, dával by som si pozor hlavne na ľudí, ktorý predávajú SEO balíky, website traffic (návštevnosť na web) alebo followerov na sociálne siete.

V 95% prípadoch je to scam, čiže podvod. Takže či už sa chceš stať predajcom, alebo naopak kupujúcim, na Fiverr-i nájdeš tisíce a tisíce služieb, a som si istý, že ťa aj niečo zaujme.

Len tak na záver, ak si myslíš, že sa tam nedá moc zarobiť, tak sa pozri na obrázok nižšie a vypočítaj si koľko daný predajca zarobil! 

652 predaných balíkov za 86€ ? Bojím sa to aj vypočítať ( 56 072€) :O

Takýchto predajcov sú tam stovky až tisíce, čiže to má zmysel a potenciál.

Chcel by si pomôcť s vytvorením svojho vlastného Obchodu na Fiverr?
Za 20€ ti pomôžeme s publikovaním a reklamou pre tvoj produkt!

Čo dostaneš?

1.  Napíšeme a aj preložíme originál (nekopírovaný) nadpis pre tvoj produkt
2. Napíšeme originál popis + popisy k balíkom na danom produkte
3. Vytvoríme obrázok pre tvoj produkt, ktorý upúta pozornosť kupujúceho
4. a ako darček ho publikujeme 3x po sebe na: Pintereste kde je vyše 20 000 followerov, Twitteri, kde máme vyše 28 000 followerov, na Tumblr kde mame vyše 3300 followerov. Všetci títo followeri su zameraný na Internet Marketing, Business, Entrepreneurship, Startups a Reklamu. 

+ Dostaneš 50% zľavu na našu metódu Freelancing, kde získaš prístup ku všetkým dostupným metódam, ako promovať svoj produkt, a zvýšiť predaj!


V prípade ak sa ti článok páčil, nezabudni ho zdieľať na sociálnych sietiach.


Vytvorte si webové stránky zdarma!