Ako speňažiť tisíce followerov na Instagrame?

12.12.2020


Určite ste si všimli, že Instagram nemusí byt použitý iba ako forma prezentácie svojho osobného profilu, ale aj ako platforma pre propagáciu svojej firmy alebo značky.

Dnes si ukážeme 6 spôsobov, ako speňažiť svoj účet na Instagrame.1. Promuj svoj E-shop

Toto je asi jedna z najčastejších foriem propagácie na Instagrame. Ak máte svoj web alebo e-shop a stále ho nemáte vo svojom profile, radíme Vám, je čas si ho tam pridať. Instagram spolu s Facebookom je totižto efektívny nástroj, na prilákanie väčšieho počtu návštevníkov na Váš web a to už za pár minút alebo hodín.

Nemáte svoj blog alebo e-shop? Vytvorte si ho ZDARMA sem.


2. Usporiadávajte pravidelne súťaže

Veľa ľudí, ktorý buď vlastnia účet alebo ho od niekoho kúpili ďalej používajú svoj účet ako nástroj na zarábanie peňazí! 

Neverili by ste, ale veľa ľudí si práveže takouto formou privyrába či už popri škole alebo dokonca aj na plný úväzok. Jednoducho Vás osloví firma alebo Vy ju, a zaplatia Vám za to, že im usporiadate súťaž na svojom profile.


3. Zarábaj na príspevku alebo príbehu

Ak máte v rukách profil, ktorý ma povedzme viac než 4 000 followerov, máte výhodu.

Toto je v podstate podobný princíp ako v bode 2. s tým rozdielom, že to nemusí byť súťaž, ale značka, firma, produkt, jednoducho čokoľvek.4. Online kurzy 

Ste dobrí vo varení, móde, investovaní alebo v autách? a čo tak v dizajne alebo programovaní? Toto všetko sa dá predať a to jednoducho.

Stačí mať niekoľko tisíc followerov, byť aktívny na sociálnej sieti, pridať link do svojho bio - popisu, a už len čakať na svojich zverencov. 

Náš tip: uprednostnite kvalitu pred kvantitou!


5. Affiliate marketing - "parťák pre firmy"

K affiliate marketingu by sa dala napísať kniha sama o sebe, no v krátkosti pokiaľ máte dostatočné množstvo ľudí, ktorí Vás sledujú a nabádate ich vo Vaších insta stories k tomu, aby navštívili Váš instagram profil a následne klikni na partnerský (affiliate) link, máte konverziu, predaj a následne profit.


6. Propagujte svoj e-book/e-návod

Či už to bude napísané z Vašej vlastnej hlavy, kúpené alebo promované (affiliate marketing), určite by sme navrhli tento spôsob zárobku propagovať na Instagrame vo svojich príspevkoch, príbehoch a v popise, kde to máte zadarmo a tým pádom zvýšite povedomie o Vás alebo Vašej knihe/návode. Prečo to nevyužiť?

Ako sa dá z tohto vyťažiť ešte viac? Jednoducho. Môžete využiť služby ako je napríklad MailChimp, kde je možné vytvoriť tzv. landing page - alebo stránku, kde ľudia prídu, prečítajú si krátky text, ktorý ich upúta a tým pádom Vám dobrovoľne odovzdajú informácie ako je meno a email. Tieto informácie môžete neskôr používať vo forme email marketingu a to na pravidelnej báze. Samozrejme je potrebné dodržať pravidlá GDPR.

TIP: Najlepšie výsledky môžete dosiahnuť aj s účtami, ktoré majú viac ako 10 000 followerov a tým pádom aktivovanú funkciu SwipeUp. Občas sa objavia na našom webe sem.


Vytvorte si webové stránky zdarma!