5 filmov, ktoré ťa nakopnú!

30.12.2020

1. Lietam v tom

Hrdina komédie Lietam v tom, Ryan Bingham (George Clooney), je šťastný človek. S hlavou v oblakoch neochvejne mieri za splnením životného sna, lenže jeho život je pekná mrcha. A tá dokáže aj v cieľovej rovinke povedať: "Chlapče, bežíš po zlej trati." Režisér Jason Reitman má slabosť pre antihrdinov, nech už je to lobista obhajujúci záujmy tabakových firiem (Ďakujeme, že fajčíte) alebo tehotná teenagerka (Juno). 


Tentoraz sa zahľadel do stopercentného sebca a to tak neodolateľne, že stvoril jeden z najlepších filmov uplynulého roka ... Životný cieľ Ryana Binghama asi väčšine z vás bude zdať smiešny. Aký je jeho sen, to Vám už neprezradíme a zvyšok deja sa dozviete vo filme.


Trailer tu:2. Obchodník so smrťou

Obchodník so smrťou je akčný dobrodružný príbeh podľa skutočnej udalosti, ktorý sa odohráva vo svete medzinárodného obchodu so zbraňami.

 Príbeh filmu hovorí o pozoruhodných výkonoch obchodníka so zbraňami Yuriho Orlova (Nicolas Cage). Yuri, ktorý sa pohybuje v najnebezpečnejších vojnových zónach sveta, hravo strčí do vrecka Interpol, svojich obchodných konkurentov a dokonca aj zákazníkov, medzi ktorých patrí väčšina najznámejších svetových diktátorov. Jeho najväčším súperom sa však nakoniec stane vlastné svedomie ...

Trailer tu:


3. Hitch

Alex "Hitch" Hitchens (WILL SMITH) je legendárnym a zámerne anonymným newyorským "schôdzkológom", ktorý už pomohol nespočetným mužom získať ženu ich snov. 

Počas príprav jeho posledného zverenca Alberta (KEVIN JAMES), poddajného účtovníka, ktorého očarila príťažlivá celebrita Allegrou Cole (AMBER VALLETTA), sa Hitch konečne stretne s rovnocenným súperom v podobe krásnej a mazanej bulvárnej novinárke -  Sare (EVA MENDES), ktorá Allegru prenasleduje na každom kroku. Profesionálny starý mládenec Hitch sa do Sary znenazdajky beznádejne zamiluje bez toho aby tušil, že... 

Trailer tu:


4. Šialenci z Manhattnu

Seriál Mad Men (2007-15) patrí k najoceňovanejším reláciám americkej televízie. Jeho anglický názov je typicky americkým mnohovýznamovým spojením slov Ad Men (pracovníci v reklame), Mad Men (muži z výstavnej triedy Madison Avenue, kde vymyslená reklamná agentúra sídli) a konečne Mad Men (šialenci, čo zodpovedá životnému štýlu väčšiny hrdinov seriálu).

Keďže je seriál o marketingu, je sa tu skutočne z čoho učiť. Reálne marketingové kampane a kulotvé značky, ktoré fungujú do dnes. Šialenci z Manhattnu vás naučia základné piliere reklamy a marketingu. 


Trailer tu:


5. Vynálezkyňa: Z kvapky krvi 

Tento dokument z roku 2019 sleduje príbeh Elizabeth Holmesovej, zakladateľky spoločnosti Theranos, zaoberajúcej sa testovaním krvi. Viedla verejnosť k presvedčeniu, že jej prístroj Edison dokáže vykonať desiatky krvných testov jedným pichnutím. Neskôr bola obvinená z trestného činu, pretože to všetko bola lož. 

Môžete sa poučiť zo spôsobu, akým Elizabeth rozprávala svoje príbehy, aby majstrovsky pritiahla pozornosť investorov, ktorí ju finančne podporili. Na druhú stranu však odmietla počúvať každého, kto spochybnil jej praktiky. Úspešní podnikatelia načúvajú spätnej väzbe a vedú dialóg, nie monológ. 

Trailer tu: