Čo je to Affiliate marketing v kocke

Affiliate marketing v laickom preklade znamena vaša spolupráca s nejakou firmou online. Vy ste ten čo má webstránku napríklad o pôžičkách a nejaka spoločnosť napríklad pôžičky.sk je váš partner, u ktorého ste sa zaregistrovali v partnerskom programe, ešte by som chcel dodať, že keď sa chcete stať partnerom a začať spoluprácu, tak vždy si na každej webstránke dolu, úplne dolu nájdite niečo ako spolupráca alebo partnership alebo affiliate niečo v takomto zmysle.
 
Čiže ak osom spomenul pôžičky.sk je váš partner, vytvoríte si webstránku a budete pridávať na ňu len články ktoré súvisia s pôžičkami aby ste logicky prilákali len ľudí, ktorí maju záujem o pôžičku, tieto články NESMÚ byť kopírvané z internetu! pretože google ako sa hovorí, vás vyhodí z indexovania a ste nahratý, a nik vás nikdy nenájde.Taktiež môžete zvýšiť návštevnosť vášho webu aj pridávaním videí na youtube alebo na iné webstránky. A ako to cele funguje? No funguje to tak, že vo vaších článkoch alebo pod nimi alebo naboku budete mať odkazy, ktoré dostanete od svojho partnera a ktoré obsahuju každy jeden svoj unikátny kód, na tento link keď návštevník klikne a prevedie ho to z vašho webu na spominaný web vášho partnera, a váš návštevník požiada o pôžičku, tak máte vyhraté a zarobili ste balíček peňazí. Ešte chcem upozorniť, že každy affiliate partner má iné podmienky a velmi sa líšia, napríklad vaše zarobené peniaze si môžete poslať na účet len pri určitom dosiahnutom zisku napr. 50€ a až potom si ich môžete vytiahnuť,preto si  treba dobre preštudovať podmienky. 

Ak máte záujem začať zarábať ako affiliate marketer, mali by ste si dopredu určiť ciel, to znamená vedieť o čom chcete mať web a čomu sa naplno venovať. Ďalej ake služby chcete poskytovať alebo produkty predávať atď atď..
Na affiliate marketingu môžete získať celmi veľa a prerobiť sa nedá, ale nie je to až take jednoduché, treba si získať najprv zákazníkov a až potom prídu zisky. Na affiliate je najlepšie to že všetky tri strany sú spokojné, zákazník je spokojný, lebo nakúpil, vy ste dostali malú časť zo zisku, a vaš partner zvyšok, nik neprerobil ale každý získal. Ako som spomenul tento systém má velmi veľký potenciál a preto hovorím nezúfajte, ak by vám aj nevyšla napríklad táto forma zárobku, je tu ešte veľa ciest a vždy aj bude ako sa dostať k peniazom pomocou internetu. :)