Brigáda v 14, 15

Ahojte, chcela som sa spýtať či je možné nájsť si brigádu v 14 rada by som začala doma aspoň trochu peňažne vypomáhať lebo viem že pre mamu to rozhodne nie je ľahké, prípadne v 15-tich či sa dá nájsť nejaká solídna brigáda (bohužiaľ 15 mám až po prázdninách). Dá sa to v nejakej agentúre alebo musím ísť po známostiach? Aké sú vaše skúsenosti v tejto veci? ako dlho ste hľadali ak ste vôbec našli? 
 
Aspoň čo ja viem, tak zamestnať len na polovičný úväzok môžu osobu, kt. dovrší 16. rok života a má skončenú povinnú školskú dochádzku (t.j. 10 rokov). Dovtedy, ak máš známosti, tak by ťa mohli zamestnať niekde načierno. Taky s tým mám problém, hodilo by sa mi trošku si privyrobiť na strednú školu. Len treba hľadať, všade sa vypytovať a nevzdávať sa, prajem veľa šťastia
 
v 14 tich jedine že by si brigádoval na čierno, alebo že by mal zmluvu uzatvorenú niekto iný a ty by si pracovala namiesto neho. Napríklad nejaké roznášanie reklamných letákov alebo tak by sa dalo i keď tým si akurát tak na nejaké vreckové zarobíš.